Jashtëm 3dBi Mini magnetik Mount NB-IOT Antena

Jashtëm 3dBi Mini magnetik Mount NB-IOT Antena

Përshkrim i shkurtër:

Product Details 1.Product Name NB-IoT  3dBi Mini Magnetic Mount  Antenna 698~960MHz/1710~2700MHz   2. Features 698MHz to 960MHz and 1710MHz to 2700MHz Works on 4G/3G/2G Typical 30%+ Efficiency and 3dBi Peak Gain Robust High Strength Super Magnet Mount Cable: 1M RG174 Connector: SMA(M) Dimensions:  111*30 mm RoHS compliant   3.  Introductions This is a  magnetic mount antenna which delivers stable high omnidirectional gain and efficiencies to support NB-IoT application bands and al...


 • FOB Çmimi: US $0.5 - 20 / Piece
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: T/T, PAYPAL
 • Detail Product

  Produkt Tags

  detajet e produktit

  High Gain GSM Antena 2dBi SMA Connector.jpg

  1.Product Name

  NB-IOT 3dBi Mini magnetik Mount Antena

  698 ~ 960MHz / 1710 ~ 2700MHz

   

  2. Features

  698MHz në 960MHz dhe 1710MHz në 2700MHz

  Punon në 4G / 3G / 2G

  Tipike 30% Efikasiteti + dhe 3dBi Peak Gain

  Fuqishme Lartë Forca Super Magnet Mount

  Cable: 1M RG174

  Connector: SMA(M)

  Dimensions:  111*30 mm

  në përputhje RoHS

   

  3. Prezantimet

  This is a  magnetic mount antenna which delivers stable high omnidirectional gain

  and efficiencies to support NB-IoT application bands and all common

  4G/3G/2G global cellular bands from 698 MHz to 2.7 GHz.

   

  NB-IoT  is a low power wide area (LPWA) technology specifically designed

  for IoT and M2M. MS technology offers lower maintenance cost, with greater

  efficiency and reliability by reducing power consumption and providing deeper

  penetration compared to standard cellular technologies. It operates on secure mobile

  networks making it suited to automotive, smart meter, medical and smart city

  applications.

   

  This high performing antenna can be used for all cellular devices and will not require

  changing antennas when deploying from country to country or technology to

  technology like CDMA to GSM. Being magnetic mount it is designed to be mounted on

  një aeroplan terren për performancën optimale

   

  4. Specifikimet

  Qendra frekuenca: 698-2700MHz
  Peak Gain: 3dBi
  Polarization: Vertical
  Input impedance: 50 ohm
  VSWR: < 1.5
  Max power: 5W
  Connector type: SMA or customized
  Service: OEM & ODM
  Cable length: customized
  Cable type: RG174 or others

  Connector types : SMA or Customized

   

  5. Specifications Chart

   

  GSM Antena

   

  6. VSWR

  V) 0LSNQ_Z4UC@TS45KPAD1V.png

   

  7. Radiation Pattern

   

  ) DCY ~ IYR @ JAU745ER7 (S_E3.png

   

   

  MS Telecom Co, Ltd, është një nga prodhuesit kryesorë të magnetike në rritje GSM makinë antenë terminal 2dbi në Kinë. Me ndihmën e pajisjeve të avancuara dhe të profesionistëve, ne jemi në gjendje të furnizojë konsumatorët antenën e cilësisë më të mirë me punën e të besueshme dhe qëndrueshmëri të fortë. Ju lutem pjesa tjetër e siguroi me shumicë prodhimet tona të bëra në Kinë me çmim konkurues.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!
  WhatsApp Online Chat!